Wystrój siłowni powinien być adekwatny do jej charakteru. Jeśli to lokal w centrum osiedla, w którym trenują głównie ludzie z dzielnicy, powinien być odpowiednio pomalowany, kolory powinny przypominać te z osiedlowych elewacji, natomiast na ścianach powinny się pojawić dawne rysunki i ryciny wykonane podczas budowy osiedla. Nada to odpowiedni klimat pomieszczeniu przeznaczonego do ćwiczeń. Inaczej natomiast jest z siłowniami w centrum miasta. One muszę w swoim wystroju zachować prostotę, nie mogą być przede wszystkim stronnicze. Zawsze podobały mi się śnieżno białe ściany w miejscu w którym forsuję swoje ciało niezliczoną liczbą ćwiczeń – powodując jego przemęczenie – mówi Amadeusz Skrzypczak, klient jednego z kompleksów sal ćwiczeń i siłowni zlokalizowanego w centrum miasta.

Przyznaje on szczerze, że w tych dużych siłowniach czuje się bezpieczniej i estetycznie, nie boi się o swoje mienie, a samochód może zostawić za darmo na podziemnym parkingu. Oceniając jego muskulaturę, trening na siłowni nie jest mu obcy, z tego co mówi nie pamięta kiedy zaczął trenować ale do dziś nie żałuje wylanego w tym kierunku potu. W schludnych i czystych siłowniach zdarza się także spotkać ludzi starszych. Nikogo nie dziwi już obecność na bieżni sześćdziesięcioletniej kobiety czy też siwego staruszka wyciskającego sztangę na ławeczce. W dużych miastach, jak na przykład w Łodzi widok taki jest już normalnością, nikogo nie zaskakuje. Wielokrotne wizyty na siłowni motywują do pracy nad sobą, do poprawy swojego wizerunku i postawy ciała. Atak na karnety, siłownie przeżywają najczęściej wiosną, wtedy gdy większość ludzi pragnie przygotować siłowo i wytrzymałościowo swoje ciało do wakacji.

Ogromne ilości spalonego tłuszczu skutkuje ukradkowymi spojrzeniami i podziwem na plaży. Trzeba jednak ogromnej siły woli i samozaparcia aby cyklicznie, w pewnych odstępach czasu rezygnować z przyjemności jakie czekają na nas w domu a poddać swoje ciało intensywnemu treningowi siłowemu.