Rodzicielstwo w dojrzałym wieku? To zawsze wyzwanie, a co dopiero, kiedy po raz pierwszy rodzicem zostaje się w wieku 94 lat. Tak, tak, dobrze widzisz. Indyjski rolnik Ramjeet Raghav) doczekał się pierwszego potomka właśnie w tym wieku. W październiku b.r. na świat przyszło jego drugie dziecko. Tym samym Raghav pobił swój dotychczasowy rekord sprzed dwóch lat i został najstarszym człowiekiem na świecie, który doczekał się potomków w tak późnym wieku, czyli w wieku 96 lat. Matką dzieci jest druga żona Ramjeeeta 54-letnia Shakuntala. Para deklaruje, że ze względów finansowych nie chce mieć już więcej dzieci. A swoim synom chce zapewnić jak najlepsze życie, jak najlepsze warunki egzystowania.

Para poznała się ponad 25 lata temu. Ich historia jest bardzo romantyczna. Po tym jak Raghav stracił swą ukochaną żonę rzucił się w wir pracy. Wówczas na jego zajęcia z jogi zapisała się 29 letnia Shakuntala. Pomimo dość dużej różnicy wieku para zakochała się w sobie, zaczęła się spotykać. Po 22 latach wspólnego życia na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

W czym tkwi tajemnica męskości indyjskiego rolnika? 96- letni rolnik tajemnicę swojej męskości przypisuje stosowanej diecie, czyli mleku, migdałom i ghi. Codziennie Ramjeet wypija trzy litry mleka, je pół kilograma migdałów i zjada pół kilograma indyjskiego masła o wdzięcznej nazwie ghi. To zapewnia mu zdrowie i energię.

Płodność seniora jest dość zaskakująca i wzbudza zainteresowanie w branży medycznej.
Zainteresowanie wzbudza dodatkowo jego popęd seksualny. Pan Ramjeet w rozmowie z jednym z dziennikarzy podkreślił, że uprawia seks 3-4 razy na dobę. Zapytany o tajemnicę tak długiego życia w każdym aspekcie, Ramjeet mówi, że to wola Boża. No cóż, z naszej strony zostaje tylko pogratulować i życzyć kolejnych udanych, zdrowych lat.