W powietrzu unosi się wiele niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów. Są wśród nich bakterie, wirusy, ale także alergeny, szczególnie groźne dla osób cierpiących na alergię. Roztocza kurzu domowego czy pyłki, choć nie można ich zobaczyć, powodują wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Trudno usunąć je całkowicie za pomocą odkurzania czy wietrzenia, można jednak pomóc osobie cierpiącej na alergię i oczyścić powietrze w inny sposób. Najbardziej skuteczne jest ozonowanie – a dlaczego działa to tak dobrze?

Ozonowanie to metoda, która polega na wpuszczaniu do danego pomieszczenia ozonu, aby pozostał tam przez pewien czas. Pozwala to na dokładne oczyszczenie powietrza z unoszących się w nim drobin, a także na pozbycie się trudnego w usunięciu nieprzyjemnego zapachu.

Czym jest ozon i czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Ozon to gaz naturalnie występujący w przyrodzie. Powstaje pod działaniem promieni UV, a także  podczas wyładowań atmosferycznych, czego efektem jest charakterystyczny zapach poburzowego powietrza. W przyrodzie ozon chroni naszą planetę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, w domu natomiast sprawdza się doskonale do dezynfekcji i oczyszczania powietrza. Ze względu jednak na fakt, że ozon jest gazem biobójczym, zabiegi powinny odbywać się jedynie przy użyciu dobrej jakości, profesjonalnych urządzeń pochodzących z zaufanego źródła. Warto sprawdzić ofertę firmy Trioxygen, polskiego producenta generatorów ozonu, który oferuje rozwiązania dla firm oraz dla użytkowników domowych.

Ozonowanie dla alergików

Każda osoba cierpiąca na alergię doskonale wie, jak uporczywe potrafią być dolegliwości z nią związane. Unoszące się w powietrzu alergeny nieustannie wywołują nieprzyjemne reakcje, najczęściej katar, kaszel czy łzawienie oczu. Zupełne pozbycie się drobinek z powietrza za pomocą sprzątania nie jest możliwe, dlatego warto zastosować ozonowanie, które pomaga usunąć wszystkie drobnoustroje, w tym bakterie, wirusy czy pleśń i grzyby. Po zabiegu powietrze staje się czyste i jego jakość znacząco się poprawia.